Meriç Aktaş

"Sanat Akmerkez'de III"
Facebook'ta paylaş

"Sanat Akmerkez’de III"

12.09.2005 – 12.10.2005

Akmerkez, Etiler, İstanbul


Sergiden Görüntüler
I Eserler I Katalog I Video 

 

 

 

 

Yapılanlar

 

Akmerkez, üçüncü kez gerçekleştirdiği Sanat Akmerkez’de ile sanatı geniş kitlelere ulaştırdı. Günde ortalama 50.000 ziyaretçinin gezdiği Akmerkez’in dış cephesinde, mağaza vitrinlerinde, koridorlarında, sanatçılara ait eserler 12 Eylül -12 Ekim 2005 tarihleri arasında sergilendi. 

Aralarında Özdemir Altan, Mehmet Aksoy, Ferruh Başağa, Ergin İnan, Mustafa Ata, Güngör Taner, Bubi, Tomur Atagök, Ömer Uluç, Mustafa Altıntaş, Bedri Baykam, Koray Ariş, Server Demirtaş, Zekai Ormancı, Devrim Erbil, Kezban Arca Batıbeki, Utku Varlık, Ertuğrul Ateş, İlhan Berk gibi Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının eserlerinin bulunduğu Sanat Akmerkez’de 3 de ayrıca bu yıl Fikret Mualla, Cihat Burak, Hamit Görele, Abidin Dino, Selim Turan, Sabri Berkel gibi Türk Sanat Tarihi nin bir döneminin en önemli sanatçılarının eserleri de sergiledi.

Sanat Akmerkez’de 3, 105 sanatçıya ait 200’ün üzerinde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyondan oluşan sanat eserleri ile mağaza vitrinlerinde, ortak alanlarda, dış mekanlarda Akmerkez ziyaretçilerine farklı bir perspektif kazandırdı. 

Sanat eserlerinin Akmerkez’de sergilenmesinin yanı sıra, sanatçıların eserlerinin yer aldığı kapsamlı bir katalogla birlikte bu etkinliğin gelecek kuşaklara aktarılması sağlandı. Ayrıca bu sergi süresince sanatçılar değişik etkinlikler ve performanslar gerçekleştirdi. Sanat Akmerkez’de 3, ziyaretçilere zengin bir içerik sundu.