Meriç Aktaş

Selçuk Kaltalıoğlu ile...
Facebook'ta paylaş

KENT BİLİNCİNİ OLUŞTURMAYI KENDİNE MİSYON EDİNMİŞ,

“Tanrı beni sanata hizmet için yarattı.” diyen

SELÇUK KALTALIOĞLU İLE SANATIN HER YÖNÜ…

04 Ekim 2012

 

 

bugungugece.com sayfası için...

 

Söyleşiler

 

BÖLÜM I: 1970’lerde Sanatın Naifliği…

BÖLÜM II: Globalizm ve Popülarizmin Sanata Etkisi...

BÖLÜM III: Sanat Sergilerinin Varoluşu... Kaltalıoğlu'nun Sanat Kutularından Beşiktaş Çağdaş ve Kent Belleği'nin Varoluşu...

BÖLÜM IV: Sanatçı, Galeri, Müzayede, Koleksiyoner, Fuar Diyaloğu

 

Değerli BUGÜNBUGECE okurları, yeniden merhaba,

"Sergi-Müzayede" disiplini altında sizlerle paylaştığımız etkinlikler zincirine bugüne değin gösterdiğiniz yoğun ilgi ve paylaşım trafiği, siz değerli okurlar adına, bizleri yeni projelerin oluşumu noktasına getirdi. Bu sevindirici gelişime paralel olarak içinde bulunduğumuz ekim ayından itibaren yeni bir yazı dizisine başlamanın heyecanı içerisindeyiz.

Başta resim olmak üzere, plastik sanatlar alanında sanatçı, eleştirmen, sanat tarihçi/yazarı, galerici, küratör, müzayedeci ve koleksiyoner kimliği ile etkin rol üstlenen, bilgi ve deneyimleri yanı sıra özgün duruş ve faaliyetleriyle, pazara yön veren kişi ve kurum yetkilileri ile yapılan/yapılacak bir dizi "Sanat Söyleşisi" ile sizleri buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. 

Genç yaşına karşın, halkla ilişkiler sorumlusu, müzayede koordinatörlüğü, yayıncı, sanat yönetimi uzmanı olarak bugüne değin üstlendiği misyonları başarı ile tamamlayan ve yüksek lisans formasyonunu Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde "Onur Derecesi" ile tamamlayan ekibimizin yeni katılımcısı; sevgili Meriç Aktaş Ateş’in büyük emek ve titizlikle hazırladığı çalışmaları keyif ve beğeni ile okuyacaksınız.

İlk söyleşimizin ve bu ayın konuğu, "Tanrı beni sanata hizmet için yarattı" söyleminin iddialı sahibi, ancak bir o kadar da mütevazı ve çok yönlü bir sanat elçisi, değerli dostum Selçuk Kaltalıoğlu.  

 

Sevgiyle, esen kalın.

Halilhan Dostal